BATL atbalsta baltkrievu kultūras svētkus

Ventspilī 4. jūlijā norisinājās tradicionālie baltkrievu kultūras svētki “No Līgo līdz Kupalai”. Festivālu ar pašvaldības atbalstu organizē Ventspils Baltkrievu biedrība “Spadčina”, un šogad to finansiāli atbalstīja arī biedrība “Baltijas asociācija – transports un loģistika” (BATL).
Katru gadu festivāls notiek laika posmā starp latviešu Jāņiem un slāvu Kupalu, un kopš 2005. gada jūlija pirmajās brīvdienās Ventspilī tradicionāli redzami daudzkrāsaini tautas tērpi, dzīvespriecīgas dejas un skan dziesmas. Jau kopš festivāla pirmsākumiem par tā galveno mērķi izvirzīts princips sniegt iespēju latviešiem iespēju iepazīt baltkrievu kultūru un tradīcijas, savukārt baltkrieviem – latviešu.
Šogad festivālu ar savu klātbūtni pagodināja arī Baltkrievijas vēstnieks Latvijā Vasīlijs Markovičs. Tajā piedalījās baltkrievu dziesmu ansamblis “Žuravinka”, krievu folkloras ansamblis “Zdravica”, Jeļenas Smirnovas deju grupa, kā arī baltkrievu mākslinieciskie kolektīvi no dažādām Latvijas vietām – Rīgas, Daugavpils, Jēkabpils, Dagdas, Līvāniem, Jelgavas, Liepājas, Preiļiem, kā arī Lietuvas pilsētas Visaginas.
BATL valdes loceklis Ivars Landmanis ir gandarīts, ka biedrība varējusi dot savu pienesumu šo skaisto svētku nodrošināšanā un atzīst, ka līdztekus baltkrievu kultūras baudīšanai festivāls deva arī iespēju pārrunāt ar Baltkrievijas vēstnieku Latvijā Vasīliju Markoviču sadarbības jautājumus starp Latviju un Baltkrieviju transporta jomā.
“Latvijas uzņēmēju partnerattiecībām ar Baltkrieviju transporta un loģistikas jomā ir liels nākotnes potenciāls,” norāda Ivars Landmanis un atzīst, ka BATL pārstāvošie Ventspils ostā strādājošie uzņēmēji ir ieguldījuši un turpina ieguldīt lielu darbu šīs sadarbības veicināšanā.

FOTO: No kreisās: SIA “Noord Natie Ventspils terminals” direktors Jānis Pauls, Baltkrievijas vēstnieks Latvijā Vasīlijs Markovičs, BATL valdes loceklis Ivars Landmanis.