Stena Line iegādājusies prāmju un ro-ro kravu termināļa darbību Ventspils ostā

Zviedrijas prāmju kompānija “Stena Line” iegādājusies prāmju un ro-ro jeb “roll on/roll off” kravu termināļa darbību Ventspils ostā, tādējādi turpinot paplašināšanos Baltijas jūrā, informēja uzņēmumā.
Prāmju un ro-ro kravu termināļa darbības Ventspils ostā iegādei vēl nepieciešams konkurences uzrauga apstiprinājums.
Detalizēta informācija par darījumu netiek publiskota.
Ventspils brīvostas pārvaldes pārstāve Inga Ieviņa skaidroja, ka 8.maijā Ventspils brīvostas pārvaldenoslēdza ilgtermiņa nomas līgumu par universālā termināļa teritorijas un infrastruktūras nomu ar AS “Ventspils Stevedoring Company”. Vienlaicīgi tika pārtraukts nomas līgums ar SIA “Noord Natie Ventspils Terminals”.
Šajā terminālī jau ilgstoši tiek apkalpoti “Stena Line” prāmji, un kuģošanas kompānijas paziņojums par termināļa tiesību (proti AS “Ventspils Stevedoring Company”) iegādi ir kompānijas balsojums par sadarbības turpināšanu augstākajā līmenī.
Ventspils brīvostas pārvalde ir gandarīta par “Stena Line” lēmumu attīstīt savu darbību tieši Ventspils brīvostā. Brīvostas pārvaldē norāda, ka tas ir ne vien apliecinājums līdzšinējā darba kvalitātei, bet arī ļoti skaidrs Ventspils ostas nākotnes potenciāla signāls. Tāpat brīvostas pārvaldē pauž cerību, ka termināļa iegāde rezultēsies esošā pakalpojumu klāsta palielināšanā un daudzveidošanā, kas būs neatsverams ieguvums ne tikai Ventspils brīvostai, bet visai Latvijai.
“Darbības Ventspilī atrašanās tiešā “Stena Line” īpašumā sniegs tai iniciatīvu tālākām paplašināšanās iespējām, Latvijai kļūstot par arvien nozīmīgāku jūrniecības valsti ar pieaugošu tirdzniecības apmēru,” pausts “Stena Line” paziņojumā.
“Stena Line Group” izpilddirektors Niklass Mortensons uzsver, ka ar tādu “stratēģisku soli esam nodrošinājuši ilgtermiņa pozīcijas mums nozīmīgā Eiropas tīkla daļā”.
“Stena Line” prāmji starp Ventspili un Nīnashamnu Zviedrijā kursē kopš 2012.gada. Kompānijā uzsver, ka Ventspils ir viens no tās stratēģiskajiem punktiem Baltijas jūrā.
Pieaugot pieprasījumam, nesen par 30% palielināta abu starp Latviju un Zviedriju kursējošo prāmju – “Stena Baltica” un “Stena Scandica”- kravnesība, kā arī katrs prāmis var uzņemt līdz 970 pasažieriem.
Līdzīga jaudas paplašināšana 2021.un 2022.gadā tika veikts starp Liepāju un Travemindi Vācijā kursējošajiem prāmjiem “Stena Livia” un “Stena Flavia”, kas ļāva kravnesību palielināt par 40% un samazināt brauciena laiku.
Pērn uzņēmums ar diviem jauniem prāmjiem paplašināja satiksmi starp Zviedriju un Poliju, kā arī atklāja jaunu maršrutu starp Nīnashamnu un Hanko Somijā, savukārt Norvikas ostas Nīnashammā paplašināšana sniedz jaudas un infrastruktūru, kas nepieciešama “Stena Line” darbības izaugsmei gan Latvijā, gan Somijā.
1962.gadā dibinātais ģimenes uzņēmums “Stena Line” ir viena no Eiropas lielākajām prāmju kompānijām ar 39 kuģiem un 18 maršrutiem Ziemeļeiropā, gadā veicot 27 000 reisu. Tās apgrozījums gadā pārsniedz pusotru miljardu eiro un darbinieku skaits tuvojas 6000.