No Ventspils ostas valdes atceltais Ozoliņš slavē sevi par paveikto tranzīta nozares attīstībā

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits no darba Ventspils ostas valdē atcēla Satiksmes ministrijas līdzšinējo valsts sekretāru Kasparu Ozoliņu. Palicis bez ļoti ienesīga “roba”, Ozoliņš pēc ievērojama algas samazinājuma pameta arī valsts sekretāra amatu ministrijā. Tas notika pēc abpusējas vienošanās, Ozoliņam darbu pametot 6.aprīlī.

Pēc aģentūras LETA rīcībā esošās informācijas, Ozoliņš amatu pameta pēc tam, kad ievērojami samazinājās viņa atalgojuma līmenis. Viņam, tāpat kā jebkuram citam Ventspils brīvostas valdē esošam loceklim, katru mēnesi ienākumi ir vairāk nekā vērā ņemami. Par darbu, kas faktiski visbiežāk nozīmē tikai ļoti simbolisku noslodzi mēnesī, valdes locekļi saņem atalgojumu tuvu trim tūkstošiem eiro. Ozoliņš janvārī algā saņēma 2749,07 eiro, liecina Ventspils brīvostas pārvaldes publiskotais algu pārskats. Tagad, palicis bez siltās vietas ostā, viņš ir pametis darbu iepriekš zaļzemnieku pārraudzītajā ministrijā vispār.

Kā liecina aģentūras LETA arhīva ziņas, Ozoliņš SM valsts sekretāra amatā bija kopš 2013.gada. No 2016.gada līdz šī gada februārim viņš bija arī Ventspils brīvostas valdes loceklis, bet no 2013.gada marta līdz 2014.gada decembrim un no 2016.gada marta līdz šī gada februārim Ventspils brīvostas valdes loceklis, bet no 2014.gada decembra līdz 2016.gada martam – pat Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētāja vietnieks. Savukārt no 2011.gada decembra līdz 2013.gada jūnijam satiksmes ministra padomnieks.

Ozoliņš vēlāk pauda pārliecību, ka septiņos darba gados esot daudz paveikts un skaidrs tālākais virziens, taču transporta un sakaru jomai Latvijā vēl ir potenciāls, kur augt, galvenie Ozoliņa panākumi šajā jomā esot tieši tranzīta un loģistikas nozares attīstība, īpašu uzsvaru liekot uz Ķīnas, Japānas un Latvijas sadarbību visaugstākajā līmenī.