NNVT sāk pārkraut unikālu lielgabarīta kravu vēja parkam “Tārgale”

Šīs nedēļas sākumā Ventspils ostā ienāca kuģis no Spānijas ar Ventspils novadā topošajam vēja parkam “Tārgale” paredzētu kravu. SIA “Noord Natie Ventspils Terminals” (NNVT) otrdien, 8. februārī, sāka izkraut pirmās vēja ģeneratoriem nepieciešamās torņu sekcijas.
NNVT komercnodaļas vadītājs Artis Šenkevics laikrakstu “Ventspilnieks.lv” informēja, ka šobrīd Ventspilī piegādāta 21 jaunajiem vēja ģeneratoriem paredzētā torņa sekcija, no kurām smagākā sver 80 tonnas. Drīzumā pirmajām kravām sekos nākamās.
Vēja parkā “Tārgale” šogad tiks uzstādītas 14 vēja turbīnas ar katras turbīnas jaudu 4,2 MW. Plānots, ka vēja parks gadā saražos 155 GWh elektroenerģijas, kas ir pietiekami, lai ar elektrību nodrošinātu vairāk nekā 50 tūkstošus mājsaimniecību. Vēja turbīnas nodrošina pasaulē vadošais vēja turbīnu ražotājs “Vestas”. Turbīnu maksimālais augstums sasniegs 152 metrus, un tie būs augstākie vēja ģeneratori Latvijā. Speciālisti lēš, ka vēja parks Tārgalē uzlabos Latvijas energoapgādes drošību, samazinās atkarību no enerģijas importa un palielinās atjaunojamās enerģijas īpatsvaru. Ekspluatācijā vēja parku “Tārgale” paredzēts nodot šī gada rudenī.
Plānots, ka krava ar vēja ģeneratoru spārniem Ventspils ostā ienāks jau šī mēneša beigās. Artis Šenkevics atzīst, ka tas būs liels izaicinājums un arī NNVT personīgais rekords nestandarta lielgabarīta kravu pārkraušanā un nogādāšanā klientam, jo viena spārna garums sasniedz 67 metrus.
Jāatzīmē, ka uzņēmuma tehniskās iespējas un prasmes smagsvara un lielgabarīta kravu apstrādē ir viena no universālā kravu termināļa NNVT priekšrocībām. NNVT vienīgais Ventspils ostā specializējas šādu nestandarta kravu pārvadājumos. Turpinās arī aktīvs darbs ar vietējo eksporta kravu pārvadāšanu – kokmateriāliem, koksnes granulām, kliju granulām, šķeldu, šķembām, rapša granulām, labību, dolomītu, kukurūzu, konteinerkravām un citām kravām. Līdzīgi kā iepriekšējos gados, nozīmīgu kravu apjomu “Noord Natie Ventspils Terminals” veido Ro-Ro kravas, kuru apjoms turpina strauji augt pēc divu jaunu “Stena Line” prāmju piesaistīšanas Ventspils maršrutam.